JILS

وظیفه ما در قبال قرآن، از نگاه صحیفه سجادیه

قرآن شناسی › قرآن در صحیفه سجادیه… وظیفه ما در قبال قرآن، از نگاه صحیفه … «اى خداوند، همچنان كه ما را به تلاوت قرآن يارى دادى و به عبارات نيكويش خشونت از زبان ما …

وظیفه ما در قبال قرآن، از نگاه صحیفه. 1. «اللَّهُمَّ فَإِذْ أَفَدْتَنَا الْمَعُونَةَ عَلَى تِلَاوَتِهِ، وَ سَهَّلْتَ جَوَاسِيَ أَلْسِنَتِنَا بِحُسْنِ عِبَارَتِهِ، فَاجْعَلْنَا مِمَّنْ يَرْعَاهُ حَقَّ رِعَايَتِهِ، وَ يَدِينُ لَكَ بِاعْتِقَادِ …

فراگیرى قرآن قال على (ع): تعلموا القرآن فانه احسن الحدیث و …

قـــرآن و عتــــــرت.

اقتباساتی عرفانی درباره قرآن از دعـای چهل و دوم صحیفه سجادیه با … نیست، کلمات او نیز محفوف به رموز و دقایق فراوانی است که با نگاه ساده …. یعنی آنکه عقل در انسان سمت فرمانروایی بدن را به عهده دارد و در این بین وظیفه … و ما را نسبت به او قدرت بخشیدی تا مقام ما را رفیع تر از کسی گردانی که طاقت حمل قرآن را ندارد.

حس مسئولیت، گاه در برابر خودِ انسان است که تقوا و ترس از خدا بارزترین نمونه آن است. …. متأسفانه برخی افراد نه‌تنها احساس مسئولیتی نسبت به نیازمندان ندارند و به آنان یاری نمی‌رسانند بلکه گاه با نگاه و گاه ….. نهج البلاغه، نامه 47.

جایگاه صحیفه سجادیه چیست و به چه موضوعاتی پرداخته و چه اهدافی را دنبال می‌کند؟ … و نیایش که از معصومین(علیهم السلام) به ما رسیده، «صحیفه سجادیه» شناخته شده … و انتظار می رود که نگاه جامعه اسلامی به صحیفه امام سجاد(علیه السلام)، همچون کتابی … بیان فضایل و آثار وجودی قرآن، وظیفه مؤمنان در قبال کتاب خداوند و تأثیر قرائت آن در …

اینکه انسان در برابر خدا، مقدرات، قوانین و شریعت تسلیم باشد و «راضیه مرضیه» با قلبی مطمئن بدون … خداوند به صراحت به منطق تسلیم و انجام وظیفه به عنوان اصل حاکم در اعمال و رفتار مومنان اشاره می‌کند و … (صحیفه سجادیه، دعای 13)

مصادیق نیکی به والدین در قرآن و صحیفه سجادیه … امام سجاد(علیه السلام) نبز در صحیفه این چنین برای پدر و مادر دعا می‌کنند: … جزای خیر مرحمت کن و نگاه داشتی را که در کودکی از من کرده‌اند پشتوانه نگهداری آنان قرار ده». … اطاعت از والدین، نوعی احسان به آنان به شمار می‌رود که فرزند وظیفه دارد در این جهت تلاش کند تا …

دیدگاه قرآن این است که بقا و جاویدان ماندن ملتها بستگی خاص به نیکی بر پدر و مادر در مرحله اول و بعد به خویشاوندان و … وظیفه ما در قبال قرآن، از نگاه صحیفه سجادیه.

دعا مسئله بسیار مهمّی است که در آیات قرآن و روایات معصومان علیهم السلام به گونه … این مطلب سبب می شود که سطح معرفت انسان بالا برود؛ مخصوصاً اگر دعاهایی همچون: صحیفه سجّادیه، مناجات …. اگرچه ما موظّف به دعا هستیم و باید نسبت به اجابت آن هم امیدوار باشیم؛ ولی باید ….. شرایط جدید کسری خدمت وظیفه طلاب اعلام شد.

8. ﺑﺎ. ﺗﻮﺟﻪ. ﺑﻪ. دﻋﺎي. 35. ﺻﺤﯿﻔﻪ. ﺳﺠﺎدﯾﻪ،. ﺧﻄﺮات. ﭘﯿﺶ. روي. اﻓﺮاد. ﺗﻬﯽ. دﺳﺖ. ﭼﯿﺴﺖ؟ . 1 … ﮐﻮﭼﮏ ﺷﻤﺮدن ﻗﻀﺎي اﻟﻬﯽ . 2. ﮐﯿﻨﻪ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ دﯾﮕﺮان، ﺗﻨﻔﺮ از ﻫﻢ …. ﺻﺤﯿﻔﻪ. ﺳﺠﺎدﯾﻪ،. واﮐﻨﺶ. ﻣﺎ. در. ﺑﺮاﺑﺮ. ﻇﻠﻤﯽ. ﮐﻪ. ﺑﻪ. ﻣﻈﻠﻮم. ﻣﯽ. ﺷﻮد،. ﭼﮕﻮﻧﻪ. ﺑﺎﯾﺪ. ﺑﺎﺷﺪ؟ . 1. وﻇﯿﻔﻪ. ﻣﺎ. اﯾﻦ. اﺳﺖ. ﮐﻪ. ﺑﺮاي.

درآمدی بر نظام تربیتی و انسان شناسی از منظر صحیفه سجادیه / مصطفی سلیمانی …. 72 … دعاهای قرآنی و نیز دعاها و مناجات های پیشوایان معصوم ، به خوبی روشن می شود. که دعا شامل ….. پرورش روح تحقیق و پژوهش در فراگیران نسبت به موضوعات مرتبط با ادعیه … از یك نگاه، توجه به بُعد تربيتی دعا و بهره گيری از آن در رفع حوائج معنوی و.

سند این موضوع را نیز در دعای اول صحیفه سجادیه می توان جست و جو کرد. … بنابراین، تا اینجا می دانیم که زیارت ما جزء دیون است یعنی اولین وظیفه ما در مقابل معصومان(ع) به عنوان … بنابراین طبق نظر قرآن و مستندات صحیفه، امام معصوم (ع) توانایی آگاهی و … دغدغه ها و نگرانی های ما نسبت به حضرت حجت(عج) بیشتر است.

آيا الزامات فقهى نسبت به مشاركت سياسى مردم با حق رأى شهروندان سازگار است؟ دين پژوهى · دين و دنيا … مهم ترين وظيفه ى جوانان و نوجوانان در عصر حاضر از ديدگاه قرآن و روايات چيست؟ مهم ترين وظيفه ى … دوران جوانى و نوجوانى، حساس و سرنوشت ساز و تعيين كننده ى شخصيت انسان است. براى استفاده ى ….. نهج البلاغه، نامه 31. [13]. سوره ى …

اللهم فلك الحمد علي ما فلقت لنا من الاصباح، و متعتنا به من ضو النهار، و بصرتنا من ….. از آيات قرآن نسبت به مساله آسمانها چنين استفاده مي شود كه آسماني كه ستاره دارد، …

جلسه دفاع از پایان‌نامه سطح سه با موضوع «وظایف فرزندان در قبال والدین از منظر قرآن و صحیفه سجادیه» در جامعه‌الزهرا علیهاالسلام برگزار می‌شود.

با وجود علاقه قلبی بالا نسبت به عقاید دینی، در مورد نهادهای مذهبی تمایل چندانی مشاهده نمی شود.

گروه معارف: حجت‌الاسلام کافی گفت: هر مسلمانی در قبال قرآن، سه وظیفه اصلی دارد، اگر به این وظایف عمل کردیم، قرآن وارد زندگی‌های ما می‌شود و دردهای ما را …

دشمنی او از روی حسادت نسبت به مقام والای آدم سرچشمه می‌گیرد. … امّا اگر انسان مؤمن و باتقوا به خدا پناهنده شود و بر او توکّل نماید، از شرّ شیطان … در این نوشتار، ابتدا به معرّفی ابلیس و شیطان پرداخته شده است و آنگاه اهداف آنان از منظر قرآن تبیین شده است.

صحیفه سجادیه در محراب امام سجاد (ع)انشاء شده است … واژه ها می تواند پاسخگوی سوالات ما و الگو و مدلی برای درس گرفتن ما از اسرار مورد نظر امام باشد. … قرار داده آن شناخت حقیقی از موجودات عالم هستی است که یکی از آنها قرآن کریم است. … تاکید می کند که آنها صاحب حق هستند و طبیعتا من در قبال آنها وظیفه وتکلیفی دارم.

چرا به صحیفه سجادیه، اخت القران «خواهر قرآن» می گویند؟ ….. بدار تا بر هیچ یک از آفریدگانت نسبت به آنچه از فضلت روزی شان فرموده ای، حسادت نبرم. …. در نگاه عارفانه به دعا، انسان خود را طلبکار خدا نمی‌داند و برای خود حقی قایل نیست. …… را برای انجام وظیفه اش هدایت کردی،و ما سوا،را سامان بخشیدی،تویی که در آفرینشت شریکی تو را …

قرآن مجید حضرت يحيي (علیه السلام) را به خاطر رعايت حقوق پدر و مادر ستوده، مي … وَ لَمْ يَجْعَلْني جَبَّاراً شَقِيًّا”؛ «خداوند مرا نسبت به مادرم نيكوكار قرار داد و جبار و شقي نگردانيد. … امام چهارم (علیه السلام) در ضمن دعاهاي صحيفه سجاديه در مورد حقوق سنگين … خواستار مي شود و بعد به وظيفه شناسي در انجام حقوق والدين مي پردازد.

ما مفتخریم و ملت عزیز سرتاپا متعهد به اسلام و قرآن مفتخر است که پیرو مذهبی … و «صحیفه سجادیه» این زبور آل محمد و «صحیفه فاطمیه» که کتاب الهام شده از جانب …. اینجانب که نفسهای آخر عمر را می‌کشم به حسب وظیفه، شطری از آنچه در حفظ و ….. تهیه شده باید نام خارجی داشته باشد تا مردم از آن راضی و به آن اقبال کنند.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر