JILS

عاشورا، مصاف دو نوع خداپرستی است

سخنرانی دکتر غلامرضا ظریفیان، در سلسله نشست‌های «عاشورا و امروز ما»

سخنرانی غلامرضا ظریفیان در سلسله نشست‌های «عاشورا و امروز ما»

… کربلایی محمد حسین پویانفر. از کانال · 0:59. ویدیو بعدی. نوحه روز عاشورا محرم سال۱۳۹۷. از کانال. عاشورا، مصاف دو نوع خداپرستی است. 41:54. irna · ایرنا · دنبال کردن.

سخنرانی دکتر غلامرضا ظریفیان، در سلسله ن.

خدای اموی فراتر از عدل و اخلاق است و به این دو پایبند نیست و از این منظر هم مورد … عاشورا مصاف ملحدان و موحدان نیست، رویارویی دو نوع خداپرستی است.

واقعه عاشورا مصاف دو نوع خداشناسی است. بنی امیه وقتی در صدر … رمز ماندگاری عاشورا در پیوندی است که با الهیات و خداپرستی واقعی برقرار می‌کند.

دانلود سخنرانی استاد رائفی پور « ظرفیت تمدن سازی قیام عاشورا ». دانلود سخنرانی استاد رائفی پور « ظرفیت تمدن سازی قیام عاشورا ». 12 شهريور 98. دانلود تصویری …

وی افزود: واقعه عاشورا مصاف دو نوع خداشناسی است. بنی امیه وقتی … ظریفیان افزود: رمز ماندگاری عاشورا در پیوندی است که با الهیات و خداپرستی واقعی برقرار می‌کند.

به گفته خبرنگار استدیو؛ چهارمین شب از سلسله‌نشست‌های «عاشورا و امروز ما» شامگاه یک‌شنبه ۱۷ … وی افزود: واقعه عاشورا مصاف دو نوع خداشناسی است. … ظریفیان افزود: رمز ماندگاری عاشورا در پیوندی است که با الهیات و خداپرستی واقعی برقرار می‌کند.

… از ۲۵۰ مراسم تعزیه‌خوانی در دانشگاه جامع علمی کاربردی سراسر کشور اجرا شده است، اظهار کرد: اجرای تعزیه با … عاشورا، مصاف دو نوع خداپرستی است …

تفاوت، فقط در بهانه هر روزگار است و نه ماهیت آن. سلام بر #شهیدان …. ✅عاشورا مصاف ملحدان و موحدان نيست، رويارويي دو نوع خداپرستي است؛ الهيات علوي و الهيات اموي.

گمان مبر که به پایان رسید کار مغان هزار بادهٔ ناخورده در رگ تاک است به خود خزیده و محکم چو … عاشورا مصاف ملحدان و موحدان نيست، رويارويي دو نوع خداپرستي است؛ …

بخش دوم: حماسه حسینی؛ جلسه اول : دو چهره حادثه کربلا. جلسه دوم … کلمات و اشعاری هم که از آن حضرت نقل شده، حاکی از همین روحیه حماسه و صلابت، خداپرستی و حماسه الهی و انسانی است». … مطهری پس از تقسیم تحریف به لفظی و معنوی از این گلایه دارد که هر دو نوع تحریف در حادثه عاشورا راه یافته است. …. کتاب عاشورا در مصاف با استیلا.

حسین … در قرآن بارها «ارث» پیامبران را هدایت و کتابی که از آنها باقی مانده، شمرده است، … اما «امام حسین» در این ضیافت عظیم و سفره وسیعی که پروردگار با تدارک انواع و … در هر حال حسین(ع) وقتی جان خود و کسانش را در خطر دید دو روز بعد یعنی در بیست و …

من می خواهم از این هم سوزناک تر بگویم؛ پیامبر بزرگوار ما (ص) دو روایت دارند؛ در آن دو روایت … به نحوی من به او ظلم کرده باشم، [مصداق این روایت است] از اینجا بگیرید تا نوع …. بحث تابع آن وصیت امام حسین (ع) در روز عاشورا به امام سجاد است(ع) که فرمود «أَیْ …. است، ناشی از خداپرستی انسان است که در ظهور و بروزش خودش را نشان داده است.

تحقق تمدن تاریخی اسلام نیازمند حفظ تمایل فطری خداپرستی انسان ها است و لذا حادثه … اما آنچه این حادثه را از دیگر حوادث متمایز كرده است، ماهیت این حادثه و نوع سلوكی … با توجه به همین مطلب اساسی است كه راز تأكید بر دو نكته در حادثه عاشورا مشخص می‏ … و کربلا، مصاف تمام خوبی‌ها و رها شدن‌هاست با زنجیز زمین و زمان و این حسین‌(ع) است که …

تحریم‌های آمریکا منجر به دو گام عقب نشینی ایران از مواضع خود شده است (۱ نظر) … است/ظریفیان: عاشورا مصاف ملحدان و موحدان نیست، رویارویی دو نوع خداپرستی است.

استبداد یک نظام است و مناسبات سیاسی در نظام استبدادی تنها یک وجه یا یک جزو از این مجموعه است. … نشان می‌دهد و همین نوع منش‌هاست که مانع عمده و اصلی بر سر راه همکاری‌های جمعی است. … به دلیل فرهنگ استبدادی ما ایرانی‌ها به سرعت به دو دسته و گروه سلطه‌گر و ….. تجربی است و در مصاف علم و دین آنچه باید از آن صرف‌نظر شود دین است نه علم.

وی افزود: واقعه عاشورا مصاف دو نوع خداشناسی است. بنی امیه وقتی … ظریفیان افزود: رمز ماندگاری عاشورا در پیوندی است که با الهیات و خداپرستی واقعی برقرار می کند.

به گفته او، توحید پرچم حسین است و با توجه به اینکه توحید در اندیشه دینی انضمامی … گروه جامعه عضو هیئت علمی دانشگاه تهران رمز ماندگاری عاشورا را در پیوندی دانست که با الهیات و خداپرستی … وی افزود: واقعه عاشورا مصاف دو نوع خداشناسی است.

______ @mahdyar_nameh ______ #جنبش_مصاف #مصاف #استاد_رائفی_پور … استاد علی اکبر #رائفی_پور : وقتی نگاه به زن صرفا جنسی است، زن ها مدام برای …. تا مسجدالاقصی را به عنوان یک پایگاه خداپرستی نابود نمایند ومعبد كذایی سلیمان را ….. نوع اسلام از گذشته وجود داشته است که دشمن با دو نوع آن هیچ مشکلی نداشته است.

اما منظور آن است که نباید در این نگاه محدود شد و با غفلت از ماهیت واقعی جنگ نرم، … مادی ماهوی نیست، اما تعارض موجود میان دو گروه اصلی، تعارضی ماهوی و اساسی است. … است و اساساً رقم خوردن انواع منازعات و وقایع، حاصل مقابله قوای نفس انسان است. … میدان می‌بایست خود را برای نبردی دائمی آماده کنند و در این مصاف «لحظه ای نباید موقف شد.

یکی از این دیوارهای ذهنی، نگرش ما (هم مردان و هم زنان) به توانمندی های زنان است. ….. عاشورا مصاف ملحدان و موحدان نيست، رويارويي دو نوع خداپرستي است؛ الهيات علوي و …

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر