JILS

سیر و سلوک و پذیرش انقلاب…

مرحوم آیت‌الله سعادت‌پرور(پهلوانی) مسئله پذیرش انقلاب را اصل برای ارتباط سلوکی با خودش می‌دانست و اگر کسی مخالفت داشت او را به‌عنوان شاگرد نمی‌پذیرفتند.

درباره تعداد و تنوع منازل سیر و سلوک، جای سخن فراوان است و عارفان برای سیر و سلوک عرفانی، … دانشجوی دکتری عرفان اسلامی پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی.

چهارده دستورالعمل ارزنده براي سير و سلوک/ اهميت و فضایل نماز ….. پس آيا كسى كه خداوند سينه او را براى (پذيرش) اسلام گشاده، پس او بر پايه نورى از …

بنابراین، این مقامات نتیجه ی سیر و سلوک آن ها بوده لکن این سیر و سلوک مجذوبی بوده و در سن بسیار کم صورت پذیرفته است؛ همچون شخص حضرت …

امام خمینی، اخلاق، سیر و سلوک، خدا، منازل، حجاب های ظلمانی و نورانی‏ ….. قلب از تقلیب و انقلاب و به معنای دگرگونی است و این معنا از انقلاباتی است که به واسطه پذیرش تجلیات و انوار الهی آناً فآناً چه از جانب اسماء جلال و چه از …

سؤال: این جانب تصمیم دارم که به خداوند، قرب پیدا کنم و سیر و سلوک داشته ….. نقل شده: در سال 1343، از مکاتباتی که رهبر انقلاب با پدرشان داشتند، متوجّه … برای پذیرش انوار الهی را فراهم آورده و فرد را از وسوسه‌های شیاطین دور می‌نماید.

كساني كه مدّعي اشتياق درك محضر اولياء خدا براي سير و سلوك الي الله مي‌باشند، امّا ….. برخي علاقمندان و معتقدان به عرفان و تصوّف، در مقام فهم و پذيرش مطالب عرفاني يا …

مراحل سیر و سلوک، دارای گام‌های مختلفی مثل توبه و معاقبه و مشارطه و. …. این همان چیزی است که بعضی از آن به عنوان انقلاب روحی تعبیر کرده‌اند، و می‌گویند توبه …. در حالی که قبلا عصیان کردی و از مفسدان بودی (توبه‌ات در این حال پذیرفته نیست)!»

ﺗﺎرﯾﺦ ﭘﺬﯾﺮش ….. ﺷﺨﺼﯿﺘﯽ زن در ﺳﯿﺮ و ﺳﻠﻮك ﻋﺮﻓﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﻫﻔﺖ ﻣﻘﺎم ﮐﻪ ﺗﻘﺴﯿﻢ ﺑﻨـﺪي ﻣﺸـﻬﻮر از ﻣﻨـﺎزل ﻧـﺰد … اﻧﻘﻼب. دروﻧﯽ را ﮐﻪ ﻣﺤﺮﮐﯽ ﺑﺮاي رﺷﺪ و ﺗﮑﺎﻣﻞ اﻧﺴﺎن اﺳﺖ. « ﯾﻘﻈﻪ. » ﻣﯽ. ﻧﺎﻣﻨـﺪ.

حقیقت سلوک، نوعی حرکت باطنی است که از عالم ماده آغاز، و به لقای حق تعالی منتهی می شود. … نقطه آغاز عرفان اسلامی، پذیرش این سیر باطنی است.

استاد سلوک کسی است که بتواند طالب سیر الی الله را در مسیر پیش ببرد. لازم نیست استاد سلوک خودش تا آخر راه را رفته باشد، همین که چند قدم از ما …

اول در کدام مرحله باید سلوک کند و بعد باید کدام فعل و مرحله را سلوک کند. به. دیگر سخن، … آن. ها نهاده شده باشد، در. آیین. شیعی. پذیرفته نخواهد بود. ،. ازاین. رو. در سیر.

سیر و سلوک عرفانی با چلّه نشینی و تمرین ریاضت، عبادتهای بی وقفه، ذکر، خلوت …. به گونه ای بوده که از راه ذکر آمادگی بیشتری برای پذیرش مفاهیم دینی داشته اند.

عرفان عملی در واقع به مراحل، مراتب، آداب، آثار و نتایج سیر و سلوک انسان می پردازد، … در مقیاس دنیای اسلام و جهان رهبری کردند؛ انقلابی که به تغییر نوع حکومت انجامید و به ….. ایشان در بیانیه پذیرش قطعنامه به خدای متعال عرضه می دارند: «خدایا ما در آغاز …

بخش اول وظیفه سالک …. ها را پذیرفته تا اینکه بر او آسان شود (ابن عربى، بى تا، ج 2، ص 523).

عرفان عملي در واقع به مراحل، مراتب، آداب، آثار و نتايج سير و سلوك انسان مي پردازد، … عمل هم براي تحقق حكومت ديني اقدام عملي كردند و يك انقلاب عظيم را در مقياس ملي و بعد ….. ايشان در بيانيه ي پذيرش قطعنامه به خداي متعال عرضه مي دارند: «خدايا ما در آغاز …

تکریم زنان، از خود زنان آغاز می‌شود/ اشک؛ توشه سیر و سلوک حقیقی … انقلاب هم به چنین شخصیتی نیاز داشت چقدر خوب بود در کنار امام راحل شخصی همچون … در کاروان عرفان سیر سلوک پذیرفته شود، لازمه‌اش رشد و رویش فوق العاده است.

به گزارش موج رسا; حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمّد مهدی میرباقری در بیانی با اشاره به سفارشات امام رضا (ع) در عزای امام حسین (ع) گفت: روایتی از امام …

… اسلامی و این انقلاب شیعه حرام شرعی و مخالفت با شریعت و مذهب است. … الهی و ربانی مقام معظم رهبری امکان پیشرفت در سیر و سلوک بعید است.

تصوف، درویشی یا عرفان نوعی طریقت و روش زاهدانه مبتنی بر آداب سلوک و بر اساس … حقایق خلقت و پیوند بین انسان و حقیقت از طریق سیر و سلوک عرفانی باطنی و نه از …. را بر تصوف ایران و روابط متقابل این دو را با هم پذیرفته و طریقه تصوف ایران را …… گاه‌شمار · دوران اولیه اسلام · اصلاحات · فتوحات · دوران طلایی · انقلاب کشاورزی …

از نظر ایشان، تطهیر که مهم ترین مرحله در سیر و سلو ک عرفانی است، طی دو مرحله تطهیر فعالانه … 2کارشناس ارشد عرفان اسلامی، پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی.

پیش معلم جدید آمد، اما معلم از پذیرش او سرباز زد؛ گفت من غیر از مشغله‌ی فراوان خودم، تحت … اساتید اخلاق و سیر و سلوک دستورات زیادی در این زمینه ارائه نموده‌اند، مانند دو وعده … فاصله‌ی نهادهای حکومتی ما با انقلاب اسلامی کمی بیش‌تر از حد باور است.

سخنرانی استاد فرحزاد با عنوان آخرین مرحله از مراحل سیر و سلوک معنوی انسان در رابطه با موضوع دهه محرم در … پذیرش میثاق عاشورا توسط امام حسین علیه السلام در عالم ذر.

ﻋﺮﻓﺎن ﺳﻴﺮ و ﺳﻠﻮك دروﻧﻲ اﺳﺖ و ﺣﺮﻛﺘﻲ اﺳﺖ از ﺑﻨﺪه ﺑﻪ ﺧﺎﻟﻖ و ﮔﺬﺷﺘﻦ از ﺗﻤﺎم ﻣﻌﺸﻮق. ﻫـﺎ … ﮔﺮاﻳﻲ و اﺣﺘﺮام ﺑﻪ ﺳﺎﻳﺮ ﻣﺬاﻫﺐ و ادﻳﺎن، ﭘﺸﺘﻴﺒﺎﻧﻲ از اﻧﻘﻼب. و ﺣﺮﻛﺖ ….. اﻣﺎ آﻧﭽﻪ ﺧﺪاوﻧﺪ ﻋﻄﺎ ﻛﺮده و اﻧﺲ و ﺟﺎن ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ.

این کتاب مشتمل بر شرح و تبیین منزل دوم از منازل سیر و سلوک؛ یعنی «منزل توبه» … توبه را نام می برد و ثابت می نماید که پذیرش توبه از سوی خداوند هیچ شرطی ندارد.

یاد پدر طالقانی روح راستین انقلاب ضد‌سلطنتی، گرامی‌باد ….. بنابراین وقتی با شاخص یا مشعل راهنمای «ارزش‌ها» به سیر و سلوک در تاریخ نسل‌ها …. در یک نگرش تحقیقی، طبیعی است که جستجو شود این تحول مهم بر چه مبنایی صورت پذیرفته است؟

راه و مراحل سیر و سلوک عقلانی چیست؟ … و هدایت جامعه و شرکت در مبارزات انقلابی و حمایت از رهبری دینی و جهاد برای حفظ دین و نظام اسلامی و مبارزات فرهنگی … دلیل عدم پذیرش کفار نسبت به انبیای الهی نیز نگاه سطحی آنان به چهره ظاهری ایشان بوده است.

1386) از شاعران برجسته بعد از انقلاب است که مضامین اشعارش با تحولات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ایران در دهه های اخیر پیوندی گاه مستقیم و …

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر